KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10136110
nr 1013 6110
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, 14x22, en ram skadad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 18 januari 2016
kl 18:30:26
100 kr
200 kr
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström